Cordyceps MycoMedica 90 tbl

PDK 8594167650014
Výrobce
Stav skladem
690 

Cordyceps (housenice čínská) patří k nejcennějším houbám čínské medicíny. Zvolte ideální poměr polysacharidů, cordycepinu, D-manitolu a dalších bioaktivních látek pro nejlepší výsledky.

Stručný profil:
Cordyceps sinensis má mezi medicinálními houbami specifické postavení. Jeho původním domovem je tibetská náhorní plošina – roste v oblastech až 4.000m nad mořem. V dávných dobách dynastie Ming si tibetští pastýři všimli, že zvířata spásající Cordyceps mají úžasnou sílu, vitalitu a jsou mimořádně plodná. Proto začali Cordyceps sbírat a brzy se z něj stalo velmi ceněné léčivo na císařském dvoře. Kromě léčby plicních, ledvinových a srdečních chorob ji používali pro zvýšení libida... Také u hojení ran, vyčerpanosti organismu, ale třeba i škytavce...

Cordyceps je ve své podstatě spojením houby a housenky. Jeho výtrusy se uchycují na housence motýla (Thitarodes armoriacanus) a parazitují na ní. Samice nakladou vajíčka a asi po měsíci se vylíhnou z vajíček larvy. V této chvíli, kdy je larva ještě na povrchu, tak je infikována výtrusy houby. Nakažená housenka se zahrabává do země, kde parazitují houba postupně spotřebuje její orgány a vyplní celé její chitinové tělo. Celý tento cyklus trvá až šest let. V posledním roce (červen, červenec) houba housenku pomocí mycotoxinů usmrtí. Z hlavy housenky varazí zvláštní útvar zvaný stromata. Stromata jsou červeno hnědé a mají různou velikost – max. 8-10cm. Zde se postupně vytváří spory, které se rozšiřují do okolí a infikují další larvy...

Jelikož je tedy Cordyceps spojením živočišné i rostlinné říše, dokáže podle tradiční čínské medicíny mimořádně účinně doplňovat yang i yin.

Použití testovaná v praxi:
podpora výkonu a zkrácení fází regenerace
zlepšení odolnosti vůči stresu + Reishi, Hericium
regulace plodnosti a sexuálních dysfunkcí/poruch (podpora libida)
podpora funkce ledvin
regulace štítné žlázy + Reishi, Agaricus
posílení imunitního systému + většina ostatních hub
pozvednutí lidské nálady + Reishi, Hericium
podpora funkce srdce + Reishi, Agaricus, Shiitake
podpora funkce plic + Reishi, Coriolus


TCM charakteristika:
teplota – teplá
chuť – sladká
tropismus – plíce, ledviny
Účinky podle tradiční čínské medicíny:
doplňuje ledvinový yang a ming men
posiluje plicní yin
vyživuje esenci ledvin
transformuje hlen a zastavuje kašel
uklidňuje ducha
podporuje obrannou qi


Další motivy pro použití Cordycepsu:
diabetes, neplodnost, zlepšení kvality spermií, impotence, předčasná ejakulace, zvyšuje hladinu testosteronu, astma (především u dětí), přetrvávající kašel, nemoci plic (COPD, emfyzém, rozedma ), alergická rýma, opakující se infekce močových cest, únavy, vyčerpání, ochrana jater (cirhózy, hepatitidy), anti-aging účinky, virové či bakteriální infekce, osteoporóza, snižuje cholesterol, regenerace svalů, stimuluje oběh krve a reguluje menstruaci (metrorrhagie, silná menstruace...), podpora při selhávání ledvin, stresové stavy, aktivuje fagocytózu makrofágů, podporuje spánek (je-li málo energie), ateroskleróza, arytmie, zvyšuje počet trombocytů (trombocytopenie po chemoterapiích), borelióza, strach, deprese, profilaxe očkování (+ Coriolus), alergie na spermie, slabá imunita od dětství

Kontraindikace: Nepodávat večer (pouze u stavů velkého vyčerpání ano)! Ne u stavů nespavosti, horkých onemocněních, u akutních zánětů, při všech stavech horkosti. Opatrně v těhotenství.

Úvodní dávka pro teenagery a dospělé:
při zdravotních problémech: 3-6 kapslí denně do zmírnění problémů (je vhodné poradit se s lékařem či praktikem čínské medicíny)
doporučujeme užívat vždy 5 dní v týdnu a 2 dny vynechat
při preventivním užívání: 1-2 kapsle denně (asi 2-3 měsíce v roce)
kapse užívejte na lačno (min.20 minut před jídlem či 30 minut po jídle), zapíjejte vodu nebo slabým čajem
Přesná dávka závisí nejen na tělesné hmotnosti a věku, ale také na typu a vážnosti nemoci. Dávka by měla být sledována během postupu léčby  může být postupně zvyšována, pokud je to třeba. Doporučuje se individuální energetické testování.

Dávky uvedené výše jsou všeobecné referenční hodnoty a mohou být překročeny, pokud je to nutné.

Ověřené a testované možnosti kombinací s jinými medicinálními houbami:
Zlepšení odolnosti vůči stresu: prášek z Reishi a Hericium
Posílení imunitního systému: Reishi, Shiitake, Agaricus
Podpora srdeční funkce: Reishi, Agaricus, Shiitake
Podpora funkce plic: Reishi, Coriolus
Podpora ledvin: Reishi, Coriolus, Polyporus
Podpora štítné žlázy: Reishi powder, Agaricus
Vezměte na vědomí: Pokud jsou Cordyceps a Reishi podávány současně, Reishi by měla být zpravidla užívána ve formě houbového prášku, protože oba houbové výtažky mají vysoce stimulační účinek. Obvykle se užívá Cordyceps ráno a Reishi večer.

Cordyceps je také tradičně užívána jako houba stimulující plíce a ledviny.